DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Borovicové hranoly fixní a cinkované

Borovicové hranoly fixní a cinkované

Naše společnost Dako jen omezeně nabízí okna z borovice, protože bělavá část borového dřeva je náchylná k poškození hmyzem a modrání.

Další nevýhodou je vyšší obsah pryskyřice, což způsobuje "slzení", na rámu lze i přes povrchovou úpravu shledat kapénky mízy.

I přes to můžete na borovici trvat pro její přenádhernou kresbu, ale za některých předpokladů.


 Pouze pro skutečné "majordomy"

Při výběru borovice je potřebná skutečně zodpovědná údržba. Na druhé straně okna z borovicového dřeva působí velmi živě a zajímavě z důvodu kontrastního střídání barev - světle červeno-hnědého jádrového dřeva se světle krémovitým bělavým dřevem a zároveň s velmi dobře zřetelnými letokruhy. Dřevěná okna z borovice vyrobíme v případě, že zákazník borová dřevěná okna požaduje - nejedná se ale o špatnou volbu, pokud je zákazník duší kutilem a designérem.

Okna z borového dřeva jsme schopni dodat z cinkovaného i z fixího lepeného dřeva.

Polská "levná" okna

Borové lepené hranoly pro výrobu dřevěných oken patří mezi často použivané dřevo v Polsku.

Polská dřevěná okna jsou našimi častými konkurenty, často si je zákazníci zvolí právě proto, že je jejich cena podstatně nižší.

Toto je však riskatní volba, jak bylo zmíněno, v Polsku jsou borovice častým materiálem pro zhotovení eurooken, dveří a jiné truhlařiny. Problém není v prduktu, ale nastává právě v případě údržby. Je třeba mít na paměti, že servis zahraniční firmy (přetíraní, možné vady) se budou různě projevovat (v závislosti na klimatu, kde jsou okna instalována), a bude komplikované zařídit například přelakování. 

Je vhodné upozornit, že výrobní prodejní firmy skutečně velice zřídka poskutnou servis oken, které byly vyrobeny jiným výrobcem. Odstín ani typ povrchového nátěrového materiálu nebude nikdy stejný, a tak lze přijít o krásu oken, která je jeden z hlavních důvodů jejich pořízení.  

Odborný název BOROVICE LESNÍ, Pinus sylvestris, čeleď Pinaceae, jehličnaté dřevo, průměrná výška 30 až 40 m, průměrná hustota po vysušení 510kg/m3, výskyt Evropa a západ Ruska.

Uvažujete o oknech či dveřích z borovice? Zjistěte přibližnou cenu zasláním online poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře společnosti Dako spol. s r.o.

zpět