DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

EUROOKNA - dřevěná okna

EUROOKNA IV 92

V europrofilech oken se jedná o nejvyšší třídu eurooken a zasklení, a to s tepelně-izolačním trojsklem. 

Součinitel prostupu tepla celého okna Uw=0,8 W.m-2K-1 (certifikace z ift-Rosenheim v Německu), konstrukční tloušťka hranolu 92 mm, koeficient tepelné prostupnosti skla Uw=0,5 W.m-2K-1, Zvuková izolace okna Rw = 32 dB, aplikován je "teplý" rámeček SWISSPACER. Možnost kryptonových oken. 

...více

EUROOKNA IV 78

Profil 78 je v současné době nejobjenávanějším profilem v naši výrobě EUROOKEN.

Rámy oken jsou vyrobeny z vícevrstvých cinkovaných nebo fixních lepených hranolů z dřeviny dle výběru tloušťky 78 mm, obvykle se zasklením trojsklem s plynem v meziprostoru ARGONEM.

Technologické paramatry pro dům při volbě trojskla

V případě zasklení trojsklem jsou technologické parametry zdokonaleny: Součinitel prostupu tepla celého okna Uw=0,93 W.m-2K-1, Konstrukční tloušťka hranolu 78 mm, Izolačním trojsklo CL+ 4-12-4-12-4 CL+ Ar, Ug=0,7 W.m-2K-1, Zvuková izolace okna Rw = 33 dB. Parametry lze zvyšovat volbou speciálních skel.  

...více

EUROOKNA IV 68

Profil IV 68 patří k vývojově nejstarším typům eurooknen. I když je kvallita dřevěných eurooken vysoká, vzhledem k pořadavkům  a možnostem novostaveb a zateplení si mnoho zákazníků už volí spíše vyšší třídu profilů, protože to znamená větší úspory na energii. I přesto dosáhnete velmi účinného zateplení, pokud se rozhodnete investovat právě do IV 68.  

Okna jsou vyráběny z vícevrstvého lepeného cinkovaného nebo fixního hranolu z dřeviny dle výběru. Tloušťka hranolu je 68 mm -  obecně platí, že čím širší hranol, tím lepší izolace dosáhnete.

...více

Okna pro nízkoenergetickou výstavbu

Pasivní a nízkoenergetické domy mají požadavek na okna s co nejnižším či extrémně nízkým koeficientem tepelné prostupnosti Uw, aby tak bylo dosaženo co největších energetických úspor. 

Do nízkoenergetických staveb se klasicky volí okna s trojsklem profilu 78 a 92. I přes jejich výborné parametry je lze dále zdokonalovat stále novými řešeními pro dosažení minimálních tepelných ztrát. 

...více

Okna z thermohranolů - budoucnost trhu

Okna z thermohranolů jsou eurookna vyrobené z modifikovaných termodřevěných hranolů.

Jde o dřevěná eurookna vyrobená ze speciálního lepeného několikavrstvého hranolu. Ten se skládá jednak z klasických lamel, ale z vnější části je nalepena lamela z termizovaného hranolu. Jedná se o dřevo, které bylo tepelně ošetřeno při 215°C bez použití jakýchkoli chemických přísad. Po takové úpravě se vlastnosti dřeva pozitivně mění.

...více

Solární okna - přirozený tepelný zisk

Solární okna jsou na českém trhu označována za okna osazená speciálními solárními skly, které mají větší propustnost solárního záření, při zachování nízkého tepelného odporu jako u termoizolačního zasklení. To znamená, že solární okna mohou být jak dřevěná, tak dřevohliníková i plastová a to v provedení všech profilů a variant. 

...více

Metalizovaná eurookna

Mnohým zákazníkm se líbí moderní design, kterého mohou dosáhnout z fasádní strany díky dřevohliníkovým okenům. 

Finančí náročnost je však vysoká, rovněž tepelně-izolační vlastnosti rámu jsou nedostačující, a tak zákazníci volí inovativní řešení - možnost dosáhnout kovového vzhledu oken díky speciálním technologiím barev SIKKENS. 

...více

Co to jsou okna a dveře v systémech euro - EUROOKNA?

Dřevěná eurookna jsou unikántní systémy otvorových výplní, které jsou charajteristické pro své tepelně-izolační vlastnosti, nádherný design. Výzmně snižují náklady na vytápění, což je kromě krásného vzhledu z exteriéru i interiéru důvod, proč si je lidé stále častěji pořízují. Díky materiálm, ze kterých jsou vyrobeny, a díky výhodným energetickým vlastnostem významně přizpívají k ochraně životního prostředí.

...více

Standardní výbava oken u DAKA - bez příplatkové přirážky:

Chceme dosahovat co nejvíce výhod a budovat si u zákazníků dobrou pověst.

Proto rádi zdůrazňujeme, co u nás zákazníci dostanou bez příplatku. Tyto technické detaiy zvyšují uživatelský komfort, životnost a zejména bezpečnost.

 

Řada vybavení oken je obvykle jako nadstandartní příplatková položka, což se může nečekaně projevit u závěrečné kalkulace ceny.

 

Co DAKO standardně v zakázce dodávává:

...více