DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Speciální okna

Historizující okna

Existují budovy, ve kterých je požadováno při rekonstrukci zachovat původní architekturu tak, aby účelně a funkčně fungovala jako nejmodernější okno. Může to být ale i rozhodnutí investora novostavby o architektuře budovy, kde jsou okna jeho konstantou. 

I v tak náročným situacím jsme schopni vyhovět nárokům památkářů i architektů.

Historizujícími prvky jsou častými požadavky a s památkovými ústavy společnost DAKO spol. s r.o. pravidelně spolupracuje. 

...více

Okna v systému zdvižně posuvném - atraktivita prostoru

Tento typ okenních systémů lze připodobnit systému francouzských dveří, koncipovaných jako posuvné panely, repektive křídla, na kolejnicích.

Jejich přednosti lze využít tam, kde je třeba počítat s minimem prostoru, tam, kde není možné otevírat křídla, nebo tam, kde je nutné zajistit bezbariérovost, ale prostě i proto, že takto řešená okna jsou velmi atraktivní. 

Nabízejí řešení pro velkoplošného křídla oken. Pro totožnost s portálovými systémy si více podrobnějších informací a obrázků o těchto systémech můžete prohlédnout klikutím zde

Zjistěte cenu vašich oken zasláním online cenové poptávky. 

Okna ve skládacím systému

Systém skládacích oken "do harmoniky"  je velmi působivé řešení architektury oken pro stěny, které mají být osazeny širší plochou skla. Toto řešení je ideální i v případech, kdy je třeba konstrukčně řešit větší váhu křídel.

Namísto několika křídel, které by bylo nutné otevírat, je možné otevírat okna originálním způobem podobně, jako je tomu u skládacích dveří.

Vzhledem k analogickému systému u "harmonikového" řešení posuvných dveří se můžete více informací dozvědět kliknutím zde. 

Jak se dzvědět cenu vaší zakázky? Zašlete nám prosím online poptávku. 

Okna v systému sklopně posuvném

Systém sklopně posuvného kování nabízí další možnost originálního a pohodlného způsobu manipulace s okny. Křídla se posouvají po vozné kolejnici, kování je vybaveno pojistkou a automatikou aretací. 

Výhodou je, že je možné toto řešení použít v případech, kdy mají křídla velkou váhu, nosnost je až 200 kilo. Přitom, díky pákového systému, dokáže okno ovládat i malé dítě. 

Systém těchto oken je obdobný jako sklopně posuvný systém dveří, proto více informací získáte kliknutím zde

Chcete mít představu o ceně vašich oken? Zašlete online poptávku!

Atypická okna a zdobení

Geometrie i ze dřeva

Naši zákazníci mívají požadavky na speciální tvary oken, nejčastěji to bývají oblouková okna, popřípadě nejrůznější geometrické tvary.Často se jedná o modernější slohy budov, a tvary oken jsou řešeny i na základě návrhu architekta nebo projektanta, který projekt domu nebo budovy zpraoval. Ani toto nebývá problém, a většinou se zakázce snažíme vyhovět. 

...více