DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Stínicí technika

Markýzy - účinný prvek stínění

Markýzy jsou jedním z účinných prostředků ochrany proti slunci, a zejména, různým vlivům počasí.

Jsou umístěny a ukotveny na fasádě objektu a dovářejí celkový vzhled obchodů, restaurací a hotelů. V poslední době ale vzrůstá i jejich oliba pro zastínění teras a balkonů rodinných domů. 

...více

Venkovní žaluzie - mnoho výhod

Toto řešení nabízí jednu z nejúčinnějších tepelných ochran díky umístění před okny; zejména v zimě minimalizuje únik tepla. V létě naopak před teplem chrání.  

Díky vnitřnímu systému žaluzií se nabízí možnost plynulé regulace světla naklápěním lamel, což může bý motorizováno napojením na automatiku. 

Lze vybírat z obrovské škály barevných kombinací, pokročilé materiály zaručují dlouhou životnost a barevná stálost. 

...více

Dřevěné žaluzie - luxusní doladění interiéru

Celodřevěné žaluzie instalované do dřevěných oken a popřpadě do dřevěných vstupních působí příjemně a teple.

Jedná se o mimořádný designový prvek interiéru. Žaluzie z dřevěného masivu patří mezi velmi luxusní výrobky  - a tomu i odpovídá cena. 

...více

Venkovní rolety tradiční systém zastínění

Rolety jako stále oblíbeý způsob stínění. Ačkoli představují určitou investici, v mnohých případech jsou levnější alternativou než okenice.

Stabilní konstrukční řešení znamená nejen bezpečnost.

Pevné hliníkové lamely jsou vyplněné PU pěnou zpeňujícím lamelu. Koncová lamela je s dvojtou vnitřní výztuhou, bránící tak vytržení lamely z vodících lišt. Součástí lamel jsou kryty vodících lišt bránící demontáži rolety.

...více

Hliníkové žaluzie s dokonalým designem dřeva

Nedínou součástí okenního prvku jsou i jeho doplňky. Stále více domácností a firem ale dává přednost praktickým hliníkovým žaluziím apliovaným do rámu, například před závěsy a záclonami. 

Dotvářejí totiž krásný design a charakter okna a nechávájí vyniknout jeho krásy. Navíc mohou během roku regulovat míru svitu či pohodlně zajistit soukromí. 

...více

Skládací okenice - moderní variantní zastínění

Volba skládací okenice je velmi často používaná pro dlouhé prosklenné plochy oken ve spodních podlažích objektu.

Zajišťují tak další stupeň bezpečnosti, takto vytvořená bariéra je pro zloděje další překážkou, která může zabránit násilnímu vniknutí. 

Otvíravé okenice

Okenice zaručí jednak vysoký stupeň zabezpečení, protože vytvoří zloději odolnou bariéru, ale dodají stavbě zajímavý design.

Nejen, že zloděj nemá šanci vhlížet do objektu, ale okenice umožní i zajistit vyšší soukromí. Kromě toho v zimě brání interiér před poryvy větru a v létě lze regulovat množství slunečních paprsků dopadajících do interiéru. 

Navíc jsou ale nádherným prvkem, který umočňuje krásu dřevěných oken, což je oblíbenou a tradiční volbou u západních sousedů.  

...více

Vnitřní rolety - netradiční prvek interiéru

Rolety jsou ideálním alternatinou pro horizontální žaluzie. U rolet je předností jiný mateirál - zpravidla druh plastu či látky.  Nově jsou rolety instalovány a dodávanýn v křídle oken, nikoli na něm, proto roleta pevně drží, kde má. 

Pro jednoduchou manipulaci, vynikající ochrana před slunečním zářením i neopakovatelný vzhled je roleta druhem stínění, který v interiérechd domácnotí i kanceláří postupně nahrazuje nejběžnější typ  a materiál zastínění - hliníkové žaluzie.

...více