DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Dřevěné žaluzie - luxusní doladění interiéru

Dřevěné žaluzie - luxusní doladění interiéru

Celodřevěné žaluzie instalované do dřevěných oken a popřpadě do dřevěných vstupních působí příjemně a teple.

Jedná se o mimořádný designový prvek interiéru. Žaluzie z dřevěného masivu patří mezi velmi luxusní výrobky  - a tomu i odpovídá cena. 


Technické řešení

Lamely žaluzií jsou vyrobeny z masivního dřeva obvykle v dřevině a povrstvení odpovídající oknům.

Ovládání a mechanismus je srovnatelný s provedením hliníkových žaluzií s tím, že mechanizmus je posílen z důvodu větší váhy celé žaluzie.

Vzhled dřevěných žaluzií

Charakteristickým jevem pro celodřevěných žaluzií je, že při stažení "zabírají" významnou část prosklení, protože dřevěné lamelky jsou "tlustší". To může být i výhodou, bariéra proti slučnímu svitu je důkladná a v zimě má i dřevo sé neopakovatelné tepelné účinky, takže kromě pěkného soukromí brání lépe únikům tepla než-li varianty hliníkové.

Je třeba sktutečně říci, že jejich luxusní a teplý vzhled  - shrnuté i vyhrnuté žaluzie - je nesrovnatelný s imitací dřeva, která je nejčastěji aplikována na žaluziích hliníkových. 

Dřevené žaluzie předem promyslet

Zvláště u těchto prvků je vhodné upozornit zákazníka, že pro jeho spokojenost by měl mít představu, zda bude investovat do dřevěných žaluzií už při pořizování oken.

Tyto se totiž dodávají téměř vždy v naprosto totožném odstánu barvy okna rámu eurookna. Pokud budete pořízení dřevěných žaluzií rozmýšlet později, rozhodně by jste si měli uchovat název odstínu barvy, kterou jste zvolili pro svá okna. 

Přijděte se o vnitřních dřevěných žaluziíích poradit na obchodní oddělení společnosti DAKo spol. s r.o. 

 

zpět