DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Venkovní žaluzie - mnoho výhod

Venkovní žaluzie - mnoho výhod

Toto řešení nabízí jednu z nejúčinnějších tepelných ochran díky umístění před okny; zejména v zimě minimalizuje únik tepla. V létě naopak před teplem chrání.  

Díky vnitřnímu systému žaluzií se nabízí možnost plynulé regulace světla naklápěním lamel, což může bý motorizováno napojením na automatiku. 

Lze vybírat z obrovské škály barevných kombinací, pokročilé materiály zaručují dlouhou životnost a barevná stálost. 


 Venkovní žaluzie - evropský trend

Na  většině evropských trhů můžeme pozovat příklon k venkovnímu stínění a zvláště pak k použití venkovních žaluzií. Důvod je jednoduchý, ve srovnání s jinými jinými typy stínění mohou vždy nabídnout příjemné vlastnosti, které vnitřnímu stínění - tedy interiérovým želuziím - nebo nebo jiné sluneční ochraně chybí. Venkovní žaluzie nabízí možnost stíněnění velkých prosklených ploch za relativně příznivou cenu.

 

Trh připraven pro náročního zákazníka

Výroba venkovních žaluzií s sebou nese velké požadavky na technické znalosti a finanční zázemí. Úspěšní výrobci musí disponovat rozsáhlými sklady materiálu kvůlli schopnosti reagovat na požadavky stále náročnějších zákazníků. Přesto patří čestí výrobci k významným a uznávaným hráčům na poli evropského trhu. 

Jak venkovní žaluzie dělíme

Základním rozlišovacím znakem je tvar a šířka lamel. Vzhled lamel a jejich přibližný podíl na trhu je v tabulce 1.

Žaluzie s "expo 50 mm" jsou používány pro menší rozměry, často je voleno ovládání šňůrou a lamely jsou vedeny v lankách. Jedná se o cenově nejvýhodnější venkovní žaluzie.

 Nejpoužívanjší variantou venkovní žaluzie je typ s lamelou a šířce 80 mm. Tyto lamely můžeme použít až do šířky 4m a výšky 4m.

Pokud přemýšlíte, zda investovat i do automatiky, při použití motoru tedy můžeme zastínit jednou žaluzií až 16m2. 

Špičku v nabídce většiny českých firem představují žaluzie s lamelou typu v šířce 90 mm. Jedná se o velice stabilní žaluzie s nízkým nábalem (tj. výška žaluzie ve staženém stavu a vynikajícím doklápěním).

Instalace venkovnch žaluzií

Venkovní žaluzie lze montovat od předem připraveného podmítkového boxu (obr2) do výklenku s možností zakrytí nošiče plechem (nejčastější řešení-obr3) jako samonosný systém (zde je žaluzie nesena pouze na konzolách (obr 4) nebo do roletového boxu(obr 5). 

Projednat předem

Právě nad tímto bodem je třeba se zvláště zamyslet. Je nutné projednat s výrobcem oken, jakou má zákazník představu, protože to může měnit některé konstrukční hodnoty. Předem promyšlená fasáda jde tedy ruku v ruce s konzultací s obchodním oddělením společnoti DAKO spol. s. r.o. Přejeme si vše vyjednat k vaší největší spokojenosti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovládání venkovních žaluzií

Jsou používány tři možné varianty ovládání.

Nejlevnější typ s lamelou o šířce 50 mm lze ovládat šňůrou, další typy klikou nebo motorem. Vzhledem ke stále klesající ceně motorů roste podíl motoricky ovládaných žaluzií. Dnes je přibližně 70% všech venkovních žaluzií motorizovaných. K ovládání motorů lze použít tlačitkové spínače, elektronické spínací hodiny, navíc s možností připojení větných nebo slunečních čidel.(obr 6).

 

 

Stavební příprava elektroinstalace

Pro správné zapojení motorických žaluzií přikládáme schéma (obr 7). Výrobní společnosti nabízejí všem zájemcům o venkovní žaluzie zpravidla bezplatné školení a poradenství. Je třeba nebát se venkovní žaluzie vyzkoušet. Odměnou bude spokojený zákazník.

Přijděte projednat záležitost venkovních žaluzií osobně na obchodní oddělení společnosti DAKO spol. s r.o. 

Zdroj: informace zpracovány dle RTS magazín, č. 2/11.

zpět