DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Markýzy - účinný prvek stínění

Markýzy - účinný prvek stínění

Markýzy jsou jedním z účinných prostředků ochrany proti slunci, a zejména, různým vlivům počasí.

Jsou umístěny a ukotveny na fasádě objektu a dovářejí celkový vzhled obchodů, restaurací a hotelů. V poslední době ale vzrůstá i jejich oliba pro zastínění teras a balkonů rodinných domů. 


Stabilita a kvalita 

Kvalitu markýzy určujě několik faktorů, robustnost a spolehlivost konstrukce, a pak vlastnosti zvoleného potahového materiálu.

Co se týče potahové látky, měla by obsahovat především UV filtr, aby poskytovala dostatečnou ochranu před slunečním zářením (levné materiály mají často nedostatečný UV filtr a dochází ke spálení pokožky i ve stínu markýzy).

Důležitou vlastností je také vodoodpudivá impregnace. Ta zajistí odolnost markýzy vůči krátkému i dlouhému dešti a hlavně nepromokne. Sklon markýzy musí být v takovém případě min. 14° kvůli odtoku vody.

Posledním důležitým faktorem je trvanlivost - levné materiály ztrácejí ochranné schopnosti i barevnost během několika let. 

Druhy markýz

Markýzy se rozdělují dle typu na pevné a pohyblivé. Pohyblivé markýzy se dále dělí dle typu pohonu na markýzy s ručním pohonem a na markýzy s elektrickým pohonem. Motorizované však zcela jistě zajistí vyšší úživatelksou spokojenost. 

Designe a vzhled látky

Největší výhodou markýz je skutečnost, že škála barevných možností je téměř nevyčerpatená, proto se pro markýzy volí často i reklamní nápisy. Jedná se proto ale i o možnost krásného doladění architektury fasády.  Markýza může totiž svou celkovou aplikací "zútulnit" malou kavárnu stejně jako dodat industriální designe podnikové budově. 

V každém případě, je třeba, aby zákazník už při konzultací věděl, zda budete jako zákazník s markýzou počítat, protože i to může ovlivnit požadavky samotného dřevěného eurookna. 

Těšíme se na konzultaci s vámi na obchodním oddělení společnosti DAKO spol. s.r.o. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ll

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ll

zpět