DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Hliníkové žaluzie s dokonalým designem dřeva

Hliníkové žaluzie s dokonalým designem dřeva

Nedínou součástí okenního prvku jsou i jeho doplňky. Stále více domácností a firem ale dává přednost praktickým hliníkovým žaluziím apliovaným do rámu, například před závěsy a záclonami. 

Dotvářejí totiž krásný design a charakter okna a nechávájí vyniknout jeho krásy. Navíc mohou během roku regulovat míru svitu či pohodlně zajistit soukromí. 


Žaluzie s designem dřeva

Horizontální hliníkové žaluzie dnes nabízejí díky rozmanitosti materiálů a technologických postupů možnost vybírat z mnoha materiálů a nejrůznějších škál barev i potisků, čímž můžete zlepšit váš interiér. Jako výrobci dřevěných oken ale musíme konstatovat, že největší oblibě se těší hliníkové žaluzie se vzhledem dřeva i v RAL odstínech. Tak je za velmi dostupnou cenu dosaženo vzhledu dřeva. Je to jistá výhoda oproti dřevěným vnitřním žaluziím, které jsou nádhernými prvky z přírodního materiálu, ale jejich cena je několikanásobně vyšší.   

Využití horizontálních hliníkových žaluzií 

Žaluzie ochraňují nejen proti slunečním paprskům, regulují světlo v místnosti, ale chrání také soukromí v bytě nebo v kanceláři. 

Žaluzie jsou potom nejideálnějším řešením v případě, že neuvažuje o žádné jiné bariéře, jako jsou venkovní bezpečnostní rolety, venkovní okenice v klasických nebo panelových systémech nebo markýzách. Je vhodné také poznamenat, že zalužie ocení zejména alergici, kterým může činit problém žít v okolí záclon a závěsů, na které se rád váže prach. 

Konstrukce

Žaluzie na dřevěná okna a EUROOKNA, určená k montáži do rámu okna. Lamely jsou provedeny v dokonalé imitaci dřeva, jak tónem zabarvení, tak věrným žilkováním dřeva. Všechny profily jsou potaženy renolitovou fólií.

Ovládání je velice snadné a jednoduché a veškerá manipulace je prováděna pomocí kuličkového řetízku, který naklápí lamely do požadované polohy a současně celou žaluzii vytahuje.

K fixování žaluzie slouží fixační struny které jsou uchyceny v rámu okna fixačním kolíčkem. Všechny uchycovací komponenty jsou skryty oku, takže nedochází k narušování estetického dojmu.

 

 

  

  

 

 

Technické řešení vnitřních žaluzií

Nový typ žaluzií je určený pro dřevěná eurookna s jemným obloukovým designem krycí lišty bez čelních plastových krytek, u žaluzie je použit nový typ převodu. 

Žaluzie jsou společností Dako spol. s r.o. dodávany ve standardu s domykavým (celostínícím) provedením a jsou vybaveny boční silonovou fixací.

 

Horní profil (25x25), krycí profil a spodní profil lze barevně kombinovat - na výběr je široká paleta barevných odstínů lamel v šířce 16 mm a 25 mm.

Další podrobné informace rádi poskytne obchodní oddělení pro okna a dveře Dako spol. s r.o. Ostrava.

zpět