DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Co to jsou okna a dveře v systémech euro - EUROOKNA?

Co to jsou okna a dveře v systémech euro - EUROOKNA?

Dřevěná eurookna jsou unikántní systémy otvorových výplní, které jsou charajteristické pro své tepelně-izolační vlastnosti, nádherný design. Výzmně snižují náklady na vytápění, což je kromě krásného vzhledu z exteriéru i interiéru důvod, proč si je lidé stále častěji pořízují. Díky materiálm, ze kterých jsou vyrobeny, a díky výhodným energetickým vlastnostem významně přizpívají k ochraně životního prostředí.


Šest prvků euro systémů

Pro eurooknaeurookna je šest charakteristikých prvků, které dohroomady dávají vzniknout konceptu eurooken.

Za prvé, rám i křídla jsou vyrobeny z výcevrstvých lepenéných hranolů, což znamená, že se pozitivní vlastnosti dřeva zachovávají. Současně se díky slepení několika vyoptimalizovaných lamel vytvoří lepený stabilní masiv odolávající změnám vnějšího prostředí, změnám počasí a změnám ročních období.

Za druhé, okno je vybaveno několika účinnými prvky, které umožní dokonalejší tepelnou izolaci a přerušení tepelných mostů (míst, kde uniká teplo). Jedná se například o distanční rámečky, okapnice. 

Za třetí, zasklení je provedeno dvojsklem nebo trojsklem (popřípadě čtyřsklem nebo zasklení s použitím samostatné folie místo středového skla). Meziprostor je vyplněn plynem, který omezuje vedení tepla. Skla (počet podle provedení) jsou opatřena další speciální vrstvou, která zdokonaluje termoizolační schopnosti zasklení. Osazení skla v rámu je navíc zajištěno izolačními silikony. 

Za čtvrté, pro eurookna je charakteristické také profilování, tj. technologické konstruce v IV 68, 78, a 92: Rozdíl mezi nimi je ve stavební hloubce (tj. v šířce hranolu), typu zasklení a schopnosti tvořit dokonalejší "zateplení". Čím vyšší třída profilu, tím je schonost zateplení dokonalejší, což umožňuje vyšší úspory na energii. 

Za páté, u všech konstrukcí typu euroookna je dokonale vyřešeno stékání a odvod vody z čelní plochy okna, a to díky aplikaci speciálně zašikmených eloxovaných okapnic (na rámu křídla) a okapniček(na křídle okna) z venkovní strany. Dolní část křídla i rámu jsou nejnamáhanější venkovní částí okna, ale díky technologiím okapnic a okapniček jsou chráněny navíc i před UV zážením.

Za šesté, je charakteristický specifický postup a systém provrstvení. Ten je proveden v několika fázích, a to tlustovrstvými a zároveň pružnými barvami. To vše za účelem dosažení dlouhodobé životnosti - ochraou proti povětrnostním vlivům a UV záření. 

To vše je ještě podpořeno nádherným a přirozeným vzhledem dřeva se všemi jeho pozitivními vlastnosti. Zvenku vytváří krásnou část fasády, zevnitř tvoří skutečnou součást interiéru a je doslova kusem nábytku. Dřevěná eurookna se těší stále větší oblibě. jedná se o tradiční a staletími ověřený přírodní a ekologický materiál.

Něco více o konstrukci okna DAKO

Ačkoli jsou všechna eurookna konstruovaná na podobném principu, přece jen se okna jednotlivých výrobců liší v technologických parametrech, v kvaitě použitého kování nebo systémy povrstvení nebo v etailech zasklení. To dává dohromady výsledné tepelně-izolačí hodnoty a délku životnosti. 

Zasklení  - průhledný termoplášť

Skleněná výplň standardně sestavena ze třech nebo dvou skel o tloušťky 4 mm, z toho dvě (u trojskel), jedno (u dvojskel) jsou pokryta průhlednou kovovou vrstvou (tzv. soft coating) do meziprostoru zasklení. Meziprostory jsou vyplněn plynem ARGON, který nahrazuje vzduch pro zlepšení tepelně-izolačních vlastností skla. 

Po obvodu mezi skly je termoizolační rámeček SWISPACER (výrobek na bázi skelných vláken) pro vymezení prostoru mezi skly. Obvod je hydroizolačně a vzuchoizolačně zatmelen. Pro zamezení poškození (oxidace) tenké kovové vrstvy je plocha pod rámečkem od kovové vrstvy odbroušením očistěna. Obvodová konstrukce je doplněna o hydroskopické (vodu nasakující) kuličky zajíšťující navázání zbytkové vlhkosti z plynu z meziprostoru.

Konstrukce zasklení je prováděna za účelem dlouhodobé životnosti, a dále  jak pro ochranu pokovených vrstev, tak i proti úniku plynu z meziprostoru.

 

Rámová konstrukce - jistota dlouhé životnosti a nejvyšších termoizolačních vlastností

Je provedena z lepených hranolů dřeviny dle výběru z vysušených lamel, na kterých byly odstraněny nadměně se vyskytující suky společně s ostatními částmi vlastnostmi dřeva nevhodné pro výrobu oken. 

Tyto vyoptimalizované díly dřeva jsou následně spojeny tzv. cinkováním (spojením "cik-cak" spojem) s cílem zvýšení tuhosti, rozměrové stálosti, omezení kroutivosti a praskání - nabyté vlasnosti umožňují prodloužit životnost a zlepšít těsnost vyrobených oken, eliminují kroucení a "práci" materiálů vlivem změn klimatických podmínek. 

Profilové frézování je navrženo podle nejmodernějších technologických zásad z hlediská životnosti, tepelného odporu, vzduchové izolace a desingu.  

Povrchová úprava - povrstvování

Porchová úprava dřevěného lepeného hranolu je klíčová. Povrstvování se děje ve čtyřech  fázích -  impregnování a protihoubová ochrana, probarvující a ochranné základování , první a druhý lak nebo lazura.

Jako jedna z mála firem ddodržujeme zdlouhavý, ale efektivnější způsob impregrace máčením. Po dkadném oschnutí se okna skříkají vysokotlakými technolgiemi, které zaručí odolnost a designování. 

Bezpečnostní prvky kování - nejmodernější trendy

Okna mají speciální obvodové kování, které umožńují domykání, těsné uzávíraní a větrání v několika polohách. Nabízíme kvalitní rakouské kování MACO v několika řadách. 

Klademe bezpečnost mezi primárí hodnoty. Proto u našich oken naleznete mnoho bezpečnostních prvků, mezi nimi bezpečnostní protikusy bez příplatku. 

Kování zahrnuje i výběr klik, oliv a madel. Tyto si můžete vybrat tak, aby co nejvíce ladily k charakteru celé stavby. 

Certifikované technologické standardy

Protože vyrábíme okna i do extrémních pasivních domů,  a účastnili jsme se dotačních programů jako zelená úsporám, je nutné, aby okna skutečně dosahovaly deklarovaných hodnot. Nejedná se jen o spokojenost zákazníka, ale naši pověst. 

Proto naše okna pravidelně certifikujeme institutem pro okenní techniku ift-Rosenheim v Německu. Tyto atestace jsou finančně a organizačně náročné, jsou však zárokou nejvyšší spokojenosti zákazníka s objednaným produktem.

 

Řízení a sledování výrobních procesů je rovněž zajištěno podle nejmodernějších zásad, kdy jsme schopni koordinovat práci časově, strojně a personálně do nejmenších detailů v rámci celého výrobního postupu  - od projednání až po finální namontování oken.

 

Naši zákazníci jsou například velmi potěšeni, když Eurookna vyrobena před šesnácti lety jsme schopni v PC archivu firmy DAKO spol s r..o. rychle dohledat.

 

 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodní zástupci společnosti Dako spol. s r.o., můžete také zaslat online poptávku. 

 

 

zpět