DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

VÝROBA A PRODEJ:
- DŘEVĚNÁ OKNA
- EUROOKNA
- VCHODOVÉ DVEŘE
- POSUVNÉ DVEŘE A STĚNY
- ZIMNÍ ZAHRADY


DAKO spol. s r.o.
Ostrava, Slovenská 4

tel. 596 133 629
777 701 103
okna@nizkoenergeticky.cz
mapa_seznam.gif, 442B mapa_google.gif, 481B

Okna z thermohranolů - budoucnost trhu

Okna z thermohranolů jsou eurookna vyrobené z modifikovaných termodřevěných hranolů.

Jde o dřevěná eurookna vyrobená ze speciálního lepeného několikavrstvého hranolu. Ten se skládá jednak z klasických lamel, ale z vnější části je nalepena lamela z termizovaného hranolu. Jedná se o dřevo, které bylo tepelně ošetřeno při 215°C bez použití jakýchkoli chemických přísad. Po takové úpravě se vlastnosti dřeva pozitivně mění.


Novinka na trhu

Obecně má tepelně upravované dřevo zvýšenou odolnost proti hnilobě a povětrnosti, dlouhou životnost, nevytváří se na něm pryskyřice, má vyšší odolnost vůči dešti, stabilitu tvaru a vysokou povrchovou tvrdost.

To vytváří ze dřeva ideální materiál nejen pro zahradní nábytek nebo venkovní podlahy, ale nově i pro okna, která mají z vnější stany naprosto přirozený povrch dřeva.

Fyzikálně-mechanické vlastnosti okna se tímto zvyšují, přičemž odolnost proti klimatickým podmínkám, houbám a plísním dřeva je ještě zvýšena speciálními technikami napouštění, olevjoání a voskování přírodními látkami.

Zvýšená bezpečnost díky thermohranolu

Zajímavá je bezpečnotní funkce - při začínajícím požáru se na takto upraveném hranolu vytvoří vrstva, která přibrzdí počátek hoření z vnější strany. Spolu s tím, že při případném hoření oken nevzniká nebezpečí vzniku jedovatých zplodin jako je tomu u plastů, jsou dřevěná eurookna a zvláště euroookna na bázi thermohranolů  vhodná jako protipožární opatření.  

Staronový produkt

Způsob je vlastně velmi tradiční, již naši předkové, když při budováí pevností a valů opalovali dřevo, aby tak kůly a kády získaly větší pevnost a odolnost. 

Chcete získat přibližnou představu  ceně? Můžete nám poslat online poptávku.

Více informací získáte na obchodním oddělení společnosti DAKO spol. s r.o.  

zpět
© DAKO spol. s r.o., vytvořil diarek.cz