DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Solární okna - přirozený tepelný zisk

Solární okna - přirozený tepelný zisk

Okna a dveře DAKOSolární okna jsou na českém trhu označována za okna osazená speciálními solárními skly, které mají větší propustnost solárního záření, při zachování nízkého tepelného odporu jako u termoizolačního zasklení. To znamená, že solární okna mohou být jak dřevěná, tak dřevohliníková i plastová a to v provedení všech profilů a variant. 


Pro i proti solárních oken

Solární zasklení má svoje veliké přínosy - zvětšení toku viditelného slunečního záření, přirozený zisk většího tepla v praxi více světla a energie v interiéru. 

 

Pokud jsou instalována ve stavbách i pasivních domech s velkými prosklenými plochami na jižní či východní straně,  je možné tak profitovat v chladnějších měsících z přirozených tepelných zisků slunečního záření, což také sníží náklady na vytápění.  Okna a dveře DAKO

 

To ale bývá nevýhoda v letních měsících, kdy dochází k přehřívání interiérů. Zvláště právě v zateplených domech a dřevostavbách, bez vnějších slunečních clon je přehřívání nepříjemné a zvyšuje požadavek na klimatizaci - v konečné energetické bilanci mohou solární okna vyjít negativně s nevýhodou zvýšené investice na jejich pořízení. 

Možná řešení

Přebytek světla v interiérech v letních měsících je však částečně řešitelný, pokud si do stavby z vnější nebo vnitřní strany instalujete některý z prvků stínící techniky. 

Solární okna doporučujeme za předpokladu precizně promyšleném a energeticky propočteném projektu stavby.

Jak mít představu, kolik by jste za taková okna zaplatili? Pošlete nám online poptávku.

Podrobnější informace se můžete dozvědet při konzultaci na obchodním oddělení společnosti DAKO spol. s r.o. 

zpět