DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Dubové lamelové hranoly fixní

Dubové lamelové hranoly fixní

Okna a dveře z dubových lepených hranolů.Dubová okna a především vstupní dveře patří mezi skutečně luxusní výrobky. Vysoká cena je oprávněná pro kvality těchto výrobků. 

Ne každý výrobce má výrobní kapacity a výrobní technologie pro zpracování tak mimořádně tvrdé a odolné dřeviny, jako je dub. Postupem doby ale disponujeme velice moderním strojním vybavením, které zvládne dokonale zpravoat i tyto "kamenné" dřeviny.


Dřevina pro "přírodní" vzhled výplní

Dřevěné otvorové výplně z dubu (z dubu evropského, nikoli z dubu červeného - amerického)  mají  vysokou životnost, a to přes to, že povrch není nijak speciálněji upravován. Často se proto volí v případech, kdy si zákazník zvolí upravit povrch tak, aby vypadalo jako přirozené, "surové"dřevo.

Odolné dubové "lamborgini"

Působivý, přirozený vzhled tmavší barvy způsobený hnědým zabarvením dřeva - struktura rovnovláknitá, nepravidelná, až příčně vláknitá. Dřevina je výborná životností a odolností proti povětrnostním vlivům i přes případné poškození povrchové úpravy. Má udivující odolnost proti dřevokazných mikroorganismům a hmyzu, téměř nulové podléhaní tvarovým změnám během let. 

Volboou dubu zvýšíte i bezpečnost objektu, pro zloděje je totiž velmi náročné poradit si při vypáčení dubových oken nebo dveří, je to skutečně odolná bariéra. 

Tradice a zkušenost

Dubová okna jsou tradičně používána v reprezentatívních objektech, v objektech spadajích pod památkovou péči, a tam, kde zákazník ví, že nebude mít příliš času, chuti či sil okna po několika letech přelakovávat, a také jako dědictví dalším generacím.

Staletími používání našich předků, tradicí ověřená dřevina složil dub pro stavbu doposud zachovalých chrámů a dřevostaveb, postavených mnoho staletí před námi. Jedná se o dřeviny, která byla užívána pro konstrukci těch najnáročnějších staveb středověku, zejména religiózních staveb a svatostánků.

Nevýhodou eurooken  a vchodových vyrobených z dubového dřeva je jejich vysoká cena.

Dřevěná okna z dubového dřeva jsou v naši společnosti vyráběna v menších objemech, ale přesto tvoří několik zakázek měsíčně.

Okna a dveře z dubových lepených hranolů. 

Na většině území České republiky roste dub zimní (Quercus petraea) a dub letní(Quercus robur). V nejteplejších oblastech ČR roste dub pýřitý čili šipák (Quercus pubescens), na jižní Moravě se vyskytuje dub cedrneboli dub slovenský (Quercus cerris), místy i dub balkánský neboli uherský (Quercus frainetto). Díky svému dřevu a dlouhověkosti je dub symbolem síly; dubové háje byly posvátnými místy Keltů, dub je národním stromem německa Velké británie a USA. 

Kolik by stála duová okna, dveře či proklené stěny? Můžete získat představu zasláním online cenové poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře  společnosti Dako spol. s r.o.

zpět