DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Kompozitní hranoly AIROTHERM

Kompozitní hranoly AIROTHERM

Speciální dřevěný hranol.

Volbou oken z kompozitních hranolů dosáhnete snížení prostupnosti tepla Uw. 

Tenká konstrukční vrstva slouží jako spojovací výztuha a zároveň vytváří v meziprostoru vzduchové komůrky pro zlepšení hodnoty tepeného odporu okenního hranolu.


Technické řešení

Tyto specializované hranoly jsou sestaveny jako vícevrstvé, přičemž jednotlivé vrstvy jsou individuálně drážkovány, na rozdíl od klasických dřevěných hranolů.Okenní hranoly AIROTHERM od firmy Holz Schiller pro dřevěná okna nebo okna dřevohliníková  dosahují vynikající hodnotu do Uf do 0,8 W/m2K (hodnota Uf je hodnota tepelného odporu samotného rámu okna).

Výroba

Frézování  a drážkování je prováděno individuálně podle zveleného profilu eurookna (IV 68, 78, 92) a také jeho umístění a funkčnosti v konstrukci okna(horní, dolní nebo boční hranoly křídla). Každý profil je zpracován, detaelně kontrolován a nakonec číselně označen. Tento specializovaný proces nejčastěji provádí subdodavatelská firma, hranoly se vyrábějí na zakázku. 

Jak dále vzniká okno?

Příčné řezy dle Vaši individuální zakázky každého hranolu jsou prováděny v podélném směru podle rozměru vámi zadaného okna. Na každém konci hranolu je ponechána tzv. konstrukční zóna - ta slouží k pevnému sjednocení jednotlivých spojů například v rozích. Toto řešení umožňuje provádět rohové spoje obvyklým způsobem a zaručuje stejnou pevnost a životnost jako u standardního provedení spoje dřevěného okna.

 Varianty provedení

Hranoly jsou připravovány podle konkrétní zakázky a to pouze ze smrkového řeziva ve fixníxh délkách. Hranoly jsou vhodné i pro vstupní dveře. 

 Dosažené hodnoty Uf pro:

  • Okenní systém 68 mm cca 1,1 W/m2K *
  • Okenní systém 78 mm cca 0,98 W/m2K *
  • Okenní systém 92 mm cca 0,89 W/m2K
  • Okenní systém 102 mm cca 0,83 W/m2K
  • Okenní systém 110 mm cca 0,78 W/m2K

* naměřené, zprůměrované hodnoty

Jak získat představu  ceně vašich nových oken, dveří či posuvných stěn? Klikněte na zaslání cenové poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře  společnost Dako spol. s r.o.

zpět