DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Meranti lamelové hranoly fixní

Meranti lamelové hranoly fixní

Okna a dveře z meranti lepených hranolů.Okna a vstupní dveře z meranti lepených hranolů jsou u zákazníků oblíbené pro vzhled připomínající dubové výrobky a pro odlišnou strukturu. Jsou nejčastější volbou pro vchodové dveře. 

Odlišné pohledové vnímání je ovlivněno střídáním točivosti vláken a poněkud výraznější reliéf a není výrazný podélným střídáním letokruhů. Meranti dřevina má snad všechny přednosti dřevin - technologickou užitnost trvanlivost a minimální předpoklad ke kroucení. 


Meranti přednosti

Odlišnost vzhledu exotické dřeviny je působivá. Dřevo má minimální tendence pro kroucení a ohýbání, při dlouhodobém použití s minimálními tvarovými změnami.

Tato exotická dřevina má navíc dva bonusy: dlouhá a spolehlivá životnost je umožněna i tím, že středoevropské mikroorganismy "znají" smrk a další místní dřeviny a tedy méně napadají výrobky z exotických dřevin, mezi které patří i meranti. Navíc díky "aklimatizaci" dřeviny do dodání z oblastí jihovýchodní Asie v evropských podmínkách má ideální vlastnosti, které do maximální možné míry drží tvar.  

Snad jedinou nevýhodou oken zvyrobených z meranti je vyšší cena a z ekologického hlediska také přílišná zátěž na logistiku, vzhledem k původu dřeviny z oblasti Asie.

 Okna a dveře z meranti lepených hranolů.

Okna z meranti, jsou  v naši výrobě produkována v objemech mírně nižších než z modřínu. I přesto se dřevina se těší u zákazníků poměrně velké oblibě, zvláště díky dlouhodobé zkušenosti společnosti DAKO spol. s r.o. s touto dřevinou, kterou z exotických dřevin doporučujeme.

Naše společnost nabízí tzv. červený druh meranti (dřeviny meranti se nabízí více než pět biologických druhů, které se liší barvou a kresbou), který je nejprodávanější a cenově dostupnějším artilklem v mezinárodních dodávkách.

Mnoho zákazníků volí meranti z toho důvodu, že dbájí na soulad zahradního nábytku terasy s venkovními okny či okny zimní zahrady. Proto se u některých vil či novostaveb setkáváme s tím, že zákazníci si vyberou meranti, a okna jsou v tomto případě nádherným nábytkovým komponentem pokoje pro hosty, jídelny, nebo venkovní terasy, které se pro některé zákazníky stává místem, kde v letních měsících tráví nejvíce času.

 Eurookna z meranti lepených hranolů.

Eurookna z meranti lepených hranolů.

Odborný název MERANRI, Shorea, čeleď Dipterocarpaceae, listnaté dřevo,  výška do 60 m,  hustota po vysušení 480-670 kg/m3, výskyt  Jihovýchodní Asie - Malisie, Filipíny, Indonésie.

 

Kolik by stála vaše okna a dveře v provedení meranti? Zísejte představu zasláním online poptávky.  

Chtete vědět ještě více informací ohledně oken a vchodových dveří z exotického meranti? Kontaktujte se na naše obchodní oddělení společnosti DAKO spol. s r.o. Ostrava, těšíme se na Vás.

zpět