DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Modřínové lamelové hranoly fixní

Modřínové lamelové hranoly fixní

Okna a dveře z modřínových lepených hranolů.Modřínové řezivo je tradičnm a ověřeným materiálem pro výrobu dřevěných oken.

Cenou patří mezi luxusní výrobky, cena je daná hlavně vysokou výrobní náročností, kterou nezvládne každá firma -  na zpracování modřínu je třeba být jako výrobce dostatečně technologicky a strojově vybavem, nutný je i obdorně školený personál, který okno vyrábí ve výrobních halách. Výsledkem jsou vysoké technické, užitné a vzhledové vlastnosti. 


 Proč volit modřín

 Modřín  má působivě přirozený vzhled - velmi zřetelně viditelné je střídání světlejší a tmavší části letokruhu, krásná je červeno - hnědá kresba. Modřínové dřevo je středně tvrdé, pružné a velmi trvanlivé. Má jako smrk minimální předpoklady pro kroucení a ohýbání, při dlouhodobém použití s minimálními tvarovými změnami. 

Nevýhodou modřínového dřeva je možnost výskytu smolnatění dřeva, ale výskyt pryskyřice je nižší než u borovicového řeziva, navíc v menším počtu ve shlucích, tj. "kapénkách".

Nevhodná borovice

Smolnatění je však třeba se obávat hlavně u borovicové suroviny. I přes to, někteří výrobci borovicová okna nabízejí. Naše společnost DAKO spol. s r.o. stojí za svou kvalitou, a raději vstřícně zákazníkovi poradí, než aby splnil každé přání, byť to může znamenat menší výnos pro naši firmu. Přednost má spokojený zákazník a případné doporučení, než pouze zisk.

Okna a dveře z modřínových lepených hranolů. 

Okna z modřínu vyrábíme pouze z fixních pohledových lamel a tvoří nezanedbatelný objem naši výroby.

Modřínové okna v Rakousku a Německu jsou uznávána pro svoje technické vlastnosti a vzhled. Mnohdy jsou povrstvena jen olejováním, to znamená, že dřevina finálního okna působí výsledným dojmem tak, jako by se jednalo "o pouhé" surové dřevo. Takto upraveným oknům je ale třeba věnovat pravidelnou péči, jejich efekt  a minimální ekologická zátež však předčí všechny typy povrchovách úprav.

Okna a dveře z modřínových lepených hranolů.

 

 

 

 

                                                                                                          Okna a dveře z modřínových lepených hranolů.

Odborný název je MODŘÍN OPADAVÝ, Larix Decidua , čeleď Pinaceae, jehličnaté dřevo, průměrná výška 30 až 50 m, průměrná hustota po vysušení 550 kg/m3, výskyt střední Evropa.

Chcete získat představu, kolik by modřínové okna či dveře stály? Můžete se to dozvědět zasláním online cenové poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře společnosti Dako spol. s r.o.

zpět