DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Smrkové sendvičové hranoly fixní a cinkované

Smrkové sendvičové hranoly fixní a cinkované

Okna a dveře ze smrkových lepených hranolů.Smrkové lepené hranoly jsou ve střední a západní Evropy nejpouživanějším materiálem pro výrobu dřevěných oken a dveří.

Pro mnoho výhodných vlastností doporučujeme pro okna a dveře právě smkovou surovinu. 


 Proč je smrk tak oblíbenu dřevinou?

-Předností je jeho krásná kresba - charakteristické je zřetelně viditelné střídání světlejší a tmavší části letokruhu, přitom letokruky jsou v podélném směru řezu rovnovláknité, s jemnou plastičností. Celkový vzhled surového dřeva je od světle žlutohnědé až po téměř bílou s přírodním leskem. 

Použití lazurovacích systému barev umožňuje širokou škálu výběru vzhledů, lze si vybrat jak lazuru krycí, tak přiznanou, kdy lze vidět kresbu dřeva. Nejposlednější technologie umožnují i bezlazurovou úpravu na bázi povoskování. Více o povrchové úpravě oken a dveří se můžete dozvědět kliknutím zde.

Vlastnosti smrku

-minimální náchylnost ke kroucení a ohýbání. I po monhaletém použití dochází jen k minimálnímim tvarovými změnám, což je charakteristické pro plast i dřevo. Avšak plast tomuto podléhá v někteřích případech ve drastické míře. 

- ideální tepelné vlastnosti

- minimální obsah mízy, což na rozdíl nezpůsobuje kvalitativníní změny povrchové úpravy

- dlouhá životnost

- velice příznivá cena - jedna  z nejlevnějších dřevin pro výrobu dřevěných otvorových výplní

-mnimální ekologická náročnost na logistiku - střední a zápaní Evropa je přirozeně bohatá na smrkové porosty. Proto je i nákladnost, zátěž životního prostředí a logistika při doručování materiálu výrobcům při subdodávkých dřeva minimální.

 

Jednou z vlastností smrkového dřeva je menší nárazová houževnatost a tím odolnost vůči oděrům z ostrých předmětů a úderům. I toto je ovšem minimalizováno speciálním povrstvením - barvy či lazury na oknech jsou pružné, zejména díky technolgii SIKKENS DURAFLEX a zajistit tak dostatečnou ochranu, proto je tato vlastnost zanedbatelná. Skutečnost, že se ve společnosti pracuje s barvami Sikkens v systému DURAFLEX, zvyšuje odolnost dřeva.

 

Cinkování smrku

Okna ze smrkové dřeviny na výrobu oken a dveří jsou především cinkované (tj. speciáními technologiemi sjednoceného dřeva z bezsukových a vyhovujících fragmentů).

Smkové suroviny jsou i v naši výrobě nejpouživanější dřevinou na výrobu eurooken DAKO spol. s r.o. Cinkování - spojení cik cak řezem - se používá za tím účelem, aby se minimalizovaly jakékoli tendence ke změnám tvaru nebo objemu. Kdysi se vyráběla okna z masivu, bohuže i dnes se s tím lze v některých truhlářstvích setkat, ale toto je skutečně překonaný a neefktivní konstrukční systém, který má negativní účinky na trvanlivost a kvalitu oken. 

Odborný biologická terminologie pro tuto dřevinu je SMRK ZTEPILÝ, Picea abies, z čeledi Pinaceae, jehličnaté dřevo, průměrná výška stromu 35 m, výjmečně až 60 m, průměrná hustota dřeviny po vysušení 460kg/m3, výskyt Evropa a západ Ruska. 

Kolik by vás okna či dveře ze smrku stála? Zjitěte to zasláním online poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře společnosti Dako spol. s r.o.

zpět