DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Dvojskla - gro efetivního zateplení

Dvojskla - gro efetivního zateplení

Co je dvojsklo a proč si jej vybrat?  Možná, že váháte zda vybrat pro vaše okna tzv. dvojsko, dvojsko s jeho kombinaci s některou se specilní fólií (bezpěčnostní, tepelnou, protihlukovou.)

Společnost DAKO spol. s r.o. se nabízí informace které, vás dovedou k jasné představě.


DAKO spol. s r.o. nabízí špičkovou technologii dvojskel 

Technologie dvojskel Climaplus ultraN je izolační sklo složené z jedné tabule s tepelně izolační pokovenou vrstvou a jedné protilehlé tabule. Prostor mezi tabulemi je vyplněn vzduchem, nebo tepelně izolujícím vzácným plynem argonem, případně kryptonem. 

Tenká barevně neutrální, tepelně izolační vrstva je umístěna v meziprostoru, takže je chráněna před vnějšími vlivy. Má velmi nízkou emisivitu, to znamená, že odráží tepelné záření, které se snaží unikat z vytápěné budovy a vrací je pak do místnosti. Čirost a transparentnost se v důsledku toho nemění.

Tak dosahuje SGG CLIMAPLUS ULTRA špičkových hodnot – hodnota Ug 1, 1 W/m2K a TL 80 % v případě argonové náplně. Speciální folie SGG Climaplus Ultra N zadržuje energiiv budově. (Tepelná izolace skla je definována hodnotou Ug (dříve hodnota k), tedy „koeficientem prostupu tepla.)

Světelná propustnost

Kromě hodnoty Ug je rozhodující zejména hodnota světelné propustnosti (TL). Ta udává, kolik procent světla se dostane dovnitř budovy. Čím vyšší je hodnota světelné propustnosti, tím více denního světla dopadá do místnosti. Obě hodnoty společně jsou měřítkem kvality moderních izolačních skel. 

Obecně je snaha o získání co nejvyšší propustnosti, protože t umožňuje vytvářet přirozené tepelné zisky, a tedy šetřit za vytápění domu. V těchto případech navíc doporučujeme o aplikaci solárních skel. Více o této problematice si můžete přečíst kliknutíím zde. 

Technologické parametry 

Součinitel prostupu tepla (hodnota U) se pohybuje mezi 1-1,7 a propustnost pro sluneční záření (hodnota g) v rozmezí 50 %-60 %. Nízkého součinitele prostupu tepla se dosahuje potlačením radiační složky pomocí speciální vrstvičky nanesené na sklo („tepelné zrcadlo“) a plněním prostoru mezi skly těžkým plynem (Ar, Kr, Xe nebo SF6). To  umožňuje dosáhnout ještě uspokojivých parametrů a hlavně, finančně schůnější řešení.

Dvojskla se aplikují do profilů IV 68 a standartně do IV 78, nicméně i druhém zmíňěném začíná převládat obliba trojskel. Ačkoli se jedná v případě trojskla o vyšší investici, jednoznačně zákazníkům volb trojskel doporučujeme, ceny energií budou růst, a navíc se ještě víc eliminuje riziko rosení skel.

NIcméně, napříklada profil IV 68 je konstruován pouze na dvojsklo, a i IV 78 s dvojsklem volí zákazníci do prostorů, kde nejsou takové nároky na teplotn komfort. 

Spojení okrajů Warm Edge - teplá hrana

Spojení okrajů, resp. distanční rámeček, je spojení mezi oběma tabulemi jednotky izolačního skla. Tradičně je tvořeno z hliníku: stabilní, ale dobrý  tepelný vodič. díky rámečkům SWISSPACER omezíte nejen tepelné ztráty, ale také elimitnujete rizika rosení skel. Více o technologii distančního rámečku si můžete přečíst kliknutím zde. 

Doporučení

Izolační dvojskla jsou ideálním řešením od společnosti DAKO spol. s r.o., zejména  pro renovace bytů a domů, stejně jako do novostaveb, které nevyžadují extrémní izolaci a odpovídající optimální odraz světla, ale co nejdokonalejší možné adekvátní zateplení. 

Získejete představu, kolik by stála vaše okna a posuvné prosklené stěny zasláním online cenové poptávky. 

Přijďte konzultovat vaše návrhy na obchodní oddělení společnosti DAKO spol. s r.o. 

zpět