DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Rámeček SWISSPACER - eliminace tepelných ztrát

Rámeček SWISSPACER - eliminace tepelných ztrát

Rámeček SWISSPACER je inovativní technologie aplikovaná do meziprostory za účelem zvýšení technických parametrů okna, zejména snížení tepelné prostupnosti Uw. Kromě toho omezuje kondenzaci vody rozhraní skla a rámu, k čemuž může docházet, pokud není vhodně zajištěno větrání prostor. 

DAKO aplikuje SWISSPACER do všech typů profilů, za prvé, rámeček v meziprostoru zasklení je standartní technologickou součástí oken, a za druhé, energetické úspory jsou díky rámečku opravdu velké. 


 

Spojení okrajů Warm - Edge - teplá hrana

Spojení okrajů, resp. distanční rámeček, je spojení mezi oběma tabulemi jednotky izolačního skla. Tradičně je tvořeno z hliníku. Avšak, bylo zjištěno, že běžné hliníkové rámečky nejsou příliš vhodé. Ale díky používání okrajů Warm-edge typu SGG SWISSPACER může být hodnota Ug podle EnEV paušálně snížena o několik W/ m2K.

Ilustrovat to můžeme na obrázku. Podívejte se, jak termosnímek zachytil, že s rámečkem SWISSPACER je téměř zamezeno tepelným ztrátám v citlivé oblasti rámu a skla (nalevo), a jak nákladné teplo uniká okny bez aplikace technologie SWISSPACER(napravo). 

„Teplá“ hrana účinná proti srážení vody

 
Z důvodu lepších izolačních vlastností výrobku SGG SWISSPACER je dosaženo vyšších teplot na okraji skla. Tím se výrazně snižuje nebezpečí vytváření
 kondenzátu a snižuje se nebo se zcela zabraňuje vytváření zdraví škodlivých plísní na oknech. Vyšší teploty na okraji skla znamenají současně i menší sálání chladu a starají se tak o vyšší pohodu v místnosti a zajišťují zdravé obytné klima.

Volitelný vzhled pro soulad barev

Distanční rámeček SWISSPACER je na výběr v několika berevných variantách, aby tak bylo vaše okno v harmonii barev. Na výběr jsou i metalizované odstíny. 

 

 

 

 

 

Výhody v praxi a možnost distančního rámečku SWISSPACER 

Zlepšení hodnoty Uw až o 10%

Dosažená úspora nákladů na vytápění až o 5 % 

Snížení tepelných ztrát v okrajových oblastech

Nižší výskyt kondenzací na okrajích okna 

Příklad: Vyberete si trojsklo typu CLIMATOP MAX v kombinaci s rámečkem SGG SWISSPACER, šetříte energii a náklady a snižujete emise CO2. Za nízkou poměrně velm nízkou cenu přispějete k ochraně klimatu, ale zejména, odpadá nutnost tolik vytápět a vy tak můžete šetřit peníze. 

Kolik by stála efektivnější okna či psuvní stěny? Zjistěte to zasláním online poptávky.  

Rádi vám s celou problematiku zasklení pomůžeme na obchodním odddělení společnosti DAKO spol. s r.o. osobně. 

zpět