DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Komprimační pásky jako nejnovější řešení efektivní montáže

Komprimační pásky jako nejnovější řešení efektivní montáže

Okna jsou zdrojem největších tepelných ztrát. Proto je třeba zamýšlet se nejen nad odpovídajícím okenním profilem, ale i nad montáží oken. Jedině tak lze dosáhnout co nejideálnějšího těsnění tak aby se zabránilo rosení a dokonalému přerušení tepelných mostů. 

Nabízí se nově možnost montáže pomocí komprimačních pásek namísto klasické PEU pěny. Společnost DAKO spol.s r.o. nabízí tu nejlepší, co dosud trh vyvinul: Illmod Trio+.


Komprimační páska se v několika šířkách dle profilu okna nebo dveří. Je možné ji použít v pasivních a nízkoenergetických domech, při renovacích starší výstavby, ale i pro účinné zateplování spár.

 Princip illmod trio+

Jedná se o podlouhlý měkčený pěnový polyuretan s otevřenými póry, impregnovaný syntetickou pryskyřicí, která zpomaluje případné hoření. Páska se odměří lepí se na obvod okna před vsazení do ostění. Následně začne na vzduchu rychle expandovat, čímž dokonale vyplní spáry a vytěsní prostor mezi oknem a zdivem. Metoda je čistější, účinnější a rychlejší než při užití polyuretanové pěny, protože páska funguje jako tepelná izolace z exteriéru,tak jako ochrana před vlhkostí v interiéru.

 

Pro každý typ a účel jiný profil pásky

Páska se nabízí v několika šířkových variacích.Následující obrázky jsou vyhotoveny pro variantu rekonstrukce i nízkoenergetické novostavby.

 

Mnoho výhod

Výhodou je, že jde o ekologicky šetrný výrobek. Nejen, že je šetrný k životnímu prostředí při jeho výrobě, ale zejména, neobsahuje a nevylučující žádné škodlivé látky a emise což zvyšuje uživatelský komfort. Největší předností je rychlá aplikace, což urychluje montáž u zákazníka v jakékoli roční době.

Jaké jsou další přednosti této metody?

 komplexně těsní jakýkoli typ spáry

dokonalá přizpůsobitelnost spáře

jednoduchá a rychlá instalace

vysoce odolná povětrnostním vlivům

montáž při jakékoliv roční teplotě

ideální pro dilatační spáry

nepotřebuje vytvrzovat

není nutné ořezávat

UV stabilní

 

Pokud zvažujete montáž oken či dveří pomocí komprimační pásky, nabízíme možnost prodiskutovat tuto možnost s obchodním oddělením společnosti DAKO spol. s r.o.

 

 

 

 

 

 

zpět