DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Životnost oken a dveří

Údržba dřevěného povrchu oken a dveří

Je známou skutečností, že preventivní péče prodlouží životnost vašich oken i dveří. 

Proto zákazníkům při dodání vždy doporučujeme dbát na několik okolností. Kromě zajištění ideálního větrání a vlhkosti v domě doporučujeme ošetřpvat povrch speciální Pečující sadou SIKKENS, která zajistí trvanlivost a významně oddálí případnou nutnost přetírání.  

...více

Jak předcházet kondenzaci vlhkosti na izolačním skle okna

Všichni výrobci izolačních skel, dodavatelé oken a dveří v poslední době evidují velké množství dotazů a reklamací související s kondenzací vlhkosti (vodních par) na izolačním skle. 

...více

Správné v větrání - delší životnost

Existuje více způsobů větrání. Správné větrání může prodloužit životnost oken. V některých případech špatně propočtené energetické bilance dochází k nechtěnému jevu - rosení na meziskle.

Doporučujeme přečíst také článek o nebezpečí vzniku kondenzace par a rosení na okně, která může mít za následek poškození oken. 

...více

Základní pokyny pro čistění a údržbu skel

Ačkoli se to zdá jako zdánlivá samozřejmost, je důležité vědět, jak se o skla oken starat. Předejdete tak znehdnocení skel, zvláště pokud jste investovali do něterých speciálních typů povrchového zasklení. Rovněž tím omezíte riziko "zajití" skel.  

Skla lze sice vyměnit, ale je to velmi nákladné, zváště v nízkoenergeticých koncepcích domů. Snažte se proto chránit skla správným zacházením i mechanickou ochranou - stínícími prvky.

...více