DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Velká Británie

Velká Británie

Charakter celé Británie, vyjma center velkých měst a London City, tvoří v každé oblasti, nezávile na klimatu, řada snad všude stejných dvojdomků. Britové bydlí nejčastějí ve svých "houses", které se sestávají z naprosté většiny ze dvou bytů, přičemž každá polovina či třetina náleží jedné rodině.


Gilotina

Většinu fasád tvoří pro Anglii tolik typická přiznaná cihlová fasáda, a důležité pro archutekturu jednotlivých domků je tak OKNO. Kdo byl v Británii, či si vzpomene na některou se série Mr. Beana, jistě si vzpomene na tzv. "okna na gilotinu", posuvná okna,která jsou nejčastěji dřevěná. 

Klasika Velké Británie                            

Na vesnicích či v rozlehlých oblastech, kde jsou jednodomky, jsou pak typické nejen přiznané cihlové fasády a doškové střechy, ale zejména až pohádkově vyhlížející dvojkřídlá okna, pravidělně rozdělená zpravidla lepenými meziskelními příčkami. 

Vzhled fasády v malém městě 

V některých částěch jsou tradicí okenice. Každý domek, dvojdomek či trojdomek je pak vybavem alespoň miniturní zahrádkou. Britové se rádi odlišují svými zahradami. A skutečně, ačkoli je výstavba všude tak typická, zahrady se svými trpaslíky či stojany na kolo jsou skutečně tím, co odlišuje jeden domek od druhého.

 

Posuvná okna v Česku

Je to skutečně otázka tradiče, že posuvá okna nahoru nejsou v Evropě ani Česku zvykem. Nicméně, profilování a zasklení je úplně stejné jako u klasických oken, až na to, že kování je uzpůsobeno tak, aby bylo výsuvné. S tímto požadavkem se ale u našich zákazníků nesetkáváme.  

 Chcete se více dozvědět o možnosti objednání těchto speciálních oken? Více informací zjistíte kliknutím zde. 

 

zpět