DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Do deseti let nebude 70 procent oken odpovídat platným normám

Do deseti let nebude 70 procent oken odpovídat platným normám

 

Každý ze zákazníků rozmýšlí, zda zvolit dvojsklo nebo raděi trojsklo, a zda investovat do vyšší třídy okenní profilu. 

Okna i dveře jsou záležitosti často generační investice. Přeštěte si proto prosím pozorně tento článek, který by vám měl přibížit, proč není příiš výhodné zvoit "jen dvojskla" nebo nakonec nižší profil. Dnešní standard bude za pár let považován za nevyhovující. Jak o tom vypovídají nemilosrdné hrátky počasí, možná k tomuto nařízení mělo dojít už dříve.


Únik tepla okny

Ačkoli je snahou výrobců a také zákazníků zateplit domov co nejvíc, aby tak docházelo nejen k úspoře peněz, ale i ochraně přírody, podle nejnovějších studií toto a několik desítek let nebude dostatečné.

 "Dnešní lepší standard, tedy dvojsklo, a koeficient Uw 1, 1 m2K i nižší, nebude za pár let dostaečný", píše se v článku. Je totiž pravdou, že okna, dnes vhodně a "lépe zateplená", znamenají stále obrovské tepelné ztráty". K představě o úniku tepla domem a okny by mhl názorně psloužit obrázek.  

Důležitý článek hlavně pro zákazníka

I pro nás jako pro výrobce to znamená, že budeme v zájmu zákazníka co nejvíce doporučovat právě volbu vyššího profilu s trojsklem. Do budoucna zvažujeme i zateplení čtyřsklem.  

 Rádi vám poradíme na obchodním ddělení společnosti DAKO nebo jedním z formulářových systémů. 

 

 

zpět