DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Vyrábíme neopracované řezané lamely (nákližky, švartny) a dýhy pro dřevařské firmy.

Vyrábíme neopracované řezané lamely (nákližky, švartny) a dýhy pro dřevařské firmy.

Na prvotřídní obklady, nábytek, parkety, intarzie se používají řezané dýhy. 

Řezané lamely (nákližky, švartny) tvoří krycí vrstvy hranolu typu EURODECK pro výrobu dřevěných vstupních dveří, luxusních vnitřních dveří, HS portálů, pro požární dveře, jako ochranná vrstva... 


Řezání dýhy je cenné tím, že lze dosáhnout větších tlouštěk, zachovává přírodní vzhled dřeva, nemá vlasové trhliny, které vznikají při krájení a loupání, výroba je, ale nákladnější z důvodu prořezů, pracnosti a technologické náročnosti.

 

Řezaná dýha-lamela se produkuje pomocí rámové nebo okružní pily a je ze všech tří druhů dýh nejkvalitnější. Krájená dýha se odděluje pomocí velkých nožů podobně, jako loupaná dýha, ale v mnohem tenčí vrstvě.

 

Technologii výroby řezné dýhy okružní pilou vzniká čistější řez vlivem jednosměrného řezu oproti řezu rámovou pilou, kdy řezná spára vzniká kmitavým pohybem.

 

Nabízíme dodávky přesně řezaných dýh a lamel (švarten) technologií okružní pilou z  masivu. Obvykle vyráběno od tloušťky 2mm do 8mm, lze až 14mm, rozměry dle specifikace zákazníka.

 

Použití moderních dřevoobráběcích strojů na vysoké technologické úrovni a náš schopný tým pracovníků dává každému výrobku záruku kvality opracování.

  

Pro speciální zakázky a velmi náročné realizace interiérů nabízíme naprosto mimořádné rozměry dýh a lamel a to až do šířky 50 cm a délky 6 m - z jednoho kusu - nijak nenapojovaný, nadlepovaný nebo upravený.

Také je možné individuálně vybrat kulatinu, kterou zpracujeme dle zadání - výrobu dýh provádíme od manipulace kulatiny, přes pořez až po finalizaci . Na každý krok máme moderní technologie.

zpět