DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Zdvižně posuvné stěny - varianty provedení a otvírání

Zdvižně posuvné stěny - varianty provedení a otvírání

Pro všechny prostory se nabízí široké varianty realizace, od profilových variant, po výběr z druhů vodících kolejnic. Nabízí se i celá řada různě dlouhých speciálních klik právě pro systémy zdvižně posuvných stěn tak, aby ovládání bylo co nejjednodušší. 

Jistotu dlouhodobě ovladatelných křídel zajístí navíc dřevo. Dřevěná okna jsou velmi často jednaznačně upřednostňována jako jednoznačně nejjistější materiál. 


Dřevo pro zdvižně posuvné stěny jako zákonná garance kvality

Zdvižně posuvnými stěnami jsou řešeny plošně rozsáhlé konstrukce, náročné nejen na nosnost. Vzhledem k rozměrnosti rámů se projevují intenzivnější všechny fyzikální zákony použitých materiálů - skla, kovu v kování a zejména materiálů rámu. 

Všechny typy oken navíc podléhají přirozené změně podle toho, jaká je vhkost nebo venkovní a vnitřní teplota. Nejméně však těmto vlivům podléhají právě dřevěná okna. Naopak plast křehne, v mrazivých měsících mění svůj tvar. zažnost plastu a jeho změny jsou skutečně nezanedbatelné, a často bohužel pozorovatelné - formou vypuklin a praslin. A tak jsou dřevěná okna téměř jediným rozumným řešením pro skutečně rozměrné prosklené stěny.

Skutečností ale je, že hlavně dřevěná, popřípadě dřevo hliníková okna dokáží spolehnlivě udržet takové množstvé a váhu materiálu.

I když někteří výrobci plastových oken nabízí možnost výroby zdvižně posuvných stěn v plastu, vzhledem k platným fyzikálním zákonům doporučujeme takové nabídky velmi zvážit.

Profilové a materiálové varianty

HS portály jsou v provedeni pro všechny profilové skupiny dřevěných a dřevohliníkových oken - EUROPROFIL tl. 68 mm, 78 mma 92 mm, jako u všech naších dřevěných oken. Našim zákazníkům nabízíme všechny varianty materiálového provedení, jsou ve stejném rozsahu jako u oken, respektive vstupních dveří. Volí se ze stejných dřevin a zasklení. 

Zdvižně posuvné stěny  doporučuje především v profilu tloušťky 92 mm, tj. profil IV 92 osazené trojsky. Důvodem je velikost zasklených ploch a tím související úspory tepla a příznivější povrchovou teplotou vnitřních skel. Tato je blízká teplotě vntřního prostředí přinášející zvýšený pobytový i tepelný komfort.   

Dveře jsou realizovány jako jednokřídlové a dvoukřídlové, navíc je možné volit si více variantami směru otevírání křídel. Nevýhodu tohoto typu dveří je horší utěsnění některých variant. Proto napřílad pro pasivní domy je vhodné jednokřídlové provedení s fixním a posuvným křídlem. 

 

Hliníkové opláštění 

Pro HS portály v provedení dvojskla i troskla se nabízí ještě navíc varianta opláštit dřevěný rám hliníkem. Důvod je praktický a estetický.

Okna opláštěná hliníkovou vstvou téměř nepodléhají povětrnostním vlivům, a není je třeba po několika letech přetírat, Zákazníci je vybírají právě pro to, že vědí, že nebudou mát tolik času okna nechat odborně přetřít, a věnovat se o to více třeba zvelebování interiéru. 

Okna navíc záskají velmi luxusní patinu a nádherný vzhled.   

Varianty otvírání HS PORTÁLU

Díky desetiletým zkušenostem ve vývoji je posuvně-zdvižné kování již takové, že lze bezpečně, komfortně a lehce ovládat hmotnosti křídel až 400 kg. Prakticky toto umožňuje až neuvěřitelných 19 metrů širokou sestavu křídel!  

Prohlédněte si, jaká schámata otevírání můžete zvolit pro svůj interiér. 

Zjistětěte také přibližnou cenu za HS portály, a to zasláním online cenové poptávky. 

  

 

 

 

 

 

 

 

obrázky nalevo udávají možné varianty otevírání. Výše je vyfoceno klasické madlo HS portálu, a to včetně technického náčrtku - pohled zepředu i z boku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět