DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Bezpečnost bydlení - jeden z nejdůležitějších požadavků

Bezpečnost bydlení - jeden z nejdůležitějších požadavků

Zabezpečení bydlení proti zlodějům je jeden z důležitějších požadavků na otvorové výplně jako prvky ochrany. Je proto důležité ještě před zadáním projektu seznámit se s možnostmi zabebezpečení oken, dveří, a tím tedy celého objektu. 

Pokusíme se vám předložit možnosti a nabídnout jejich kombinace, jaké naše firna Dako spol. s r.o. nabízí, aby bylo dosaženo optimálního bezpečí Vašeho obydlí či objektu.  


Domov je místem bezpečí pro Vás i vaše nejbližší. Často je právě hodnota bezpečí a majetku, který je v něm skryt, nevyčíslitelná, a proto se velmi vyplatí zvážit, kolik investovat a v jakých částech domu do prevence před vykradením a násilným vpádem. Dobrá zpráva je, že před násilním a vloupáním je možné se velmi efektivně chránit tak, že nakonec jen samo zabezpečení a prevece úplně odradí zloděje do objektu se jakkoli pokoušet vloupat.  

Kombinace možností bezpečnostního kování

Sofistikovaná kování, která používáme, jsou dnes navržena tak, že naprosto minimalizují možnost vypáčení. Jak se můžete dočíst v dalších sekcích, jedná se o zejména o tvz. bezpečnostní uzávěry neboli IS čepy. Tyto bezpečnostní protikusy jsou firmou DAKO spol sr.o. považovnány za tak důležité, že jsou dokonce dodávány jako standard ceny.  

Dále je možná instalovat systémy umočňující těsnosta sepjatost kování a zabránit přípradné manipulaci pohybu okenních klik zvenčí, a to pomocí bezpečnostních klik s tlačítkem nebo klíčkem. O těchto se můžete dočíst v sekci bezpečnost oken. 

Bezpečnostní prvky instalované k oknům

I když je zabezpeení otvorových výplní stále sofistikovanější, ani zloději však ve své činnosti nezůstavají pozadu; přes vyvíjené technologie stejně vyvíjí zloději stejně jako "hackeři" na počítačových systémech. Je proto důležité si uvědomit, že účinné jsou navíc další fyzické a bytelné bariéry, které zloděje buď přímo odradí, nebo natolik jej natolik zdrží při překonávání, že k žádnému vyloupení nedojde. Může se jednat, jak se můžete dočíst v dalších sekcích, o bepečnostní rolety nebo žaluzie nebo napříkad posuvné nebo pevné okenice, to vše v různých kategoriích odolnosti nebo různě motorizované.

Elektronická čidla a bezpečnostní monitorovací zařízení

Pokud se rozhodnete chránit dům, je nutné počítat s tím, že k pokusu o vloupání může dojít. Je proto nanejvýš vhodné opatřit objekt signalizačními alarmy, které na bázi nejrůznějších technologií umí dát zprávu SMS, poslat telefonní hovor, nebo kontaktovat třeba přímo bezpečnostní službu či policii o tom, že do objektu se někdo snaží násilně vnitnout. 

V těchto případech, jak se dočtetete v sekcích dále, je možné uplnatnit nejrůznější detekční zařízení, kontaktní či bezkontaktní, které jsou instalované buď uvnitř nebo vně okna, koncipované na zdrojích solárních i elekrických. Moudré je u větších objektů uvažovat také o instalaci kamerového systému, který kromě monitoringu už jen svou přítomností dává najevo, že objekt je nanejvýš zabezpečen a nemá ani příliš cenu se pokoušet o jeho vykradení. 

Bezpečností zasklení

Je to právě prostor skla, který je nejcitlivější a pro lupiče tím nejjednodušším způsobem vniku do objektu. Tato rizika se ale minimalizují, pokud se rozhodnete investovat do bezpečnostního zasklení. Podle náročnosti lze vybrat několik úrovní bezpečnostního zasklení. Tzv. bezpečnostními foliemi skla lze dokonce dosáhnout i nejvyšších certifikovaných norem pro bezpečnostní požadavky. 

Volba dřeviny

Skutečnost, že některé dřeviny jsou tužší a obecně odolnější, byla známá již našim předkům. Pokud se zloděj rozhodne okno rozštípat, zcela jistě bude mít větší problémy s dubem než s měkkým smrkem. Stejně tak se pevnější dřeviny jako meranti hůře páčí. I tyto faktory pak v kombinaci s jinými druhý zabezpečení přispívají k tomu, že je objekt ochráněn co nejdůsledněji. 

Kde vybrat silnější bezpečnostní ochranu

Připravili jsme pro vás názorné vodítko, kde zamýšlet zvýšenou aplikaci bezpečnostích prvků, a kde myslet intenzivněji na rizika násilného vnitknutí. 

Tyto procentuální  údaje jsou výsledkem smutných zkušeností, vy se z nich ale můžete použit a spolu na obchodním oddělení  DAKO spol s r.o. vybrat tu správnou kombinaci, která bude zajišťovat bzpečí domova.  

 

zpět