DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Bezpečnostní uzávěry - vnitřní zabezpečení proti vypáčení

Bezpečnostní uzávěry - vnitřní zabezpečení proti vypáčení

Významnými prky ochrany proti stále vzrůstající profesionalitě zlodějů mohou být tzv. IS bezpečnostní čepy. V čem jejich přínos spočívá? 

IS čepy jsou důležité, protože při uzavřeném křídle okna do rámu okna od sebe nelze křídla vyháčkovat. JInými slovy, tato zařízení zabraňují a významně znesnadňuje oddělení křídla od rámu.

Zloději se snaží použít například škoubovák, aby od sebe vyhákli vnitřní kování, a to umožňilo otevření křídla.


Vnitřní "zaklínění" - IS čepy tomuto zabraňuje.Nejvěrněji toto může vysletlit obrázek:

 

Podívejte se krátkou simulaci snahy o vypáčení: www.youtube.com/watch

Zajištění bezpečí

Právě přítomnost vnitřních IS čepů umožnuje zabránit takovému vloupání. Protože se jedná o důležitý bezpečnostní prvek, DAKO spol. s r.o. bezpečnostní čepy instaluje proti všem uzavíracím bodům sdandardně rozmístěným bez příplatku.

Z toho důvodu je pro zákazníka významné si u potencionálního dodavatele ověřit, jestli ve standardu bez příplatku jsou zahrnuty IS čepy proti každému uzavíracímu bodu, popřípadě jsou-li vůbec nějaké.

 

V případě požadavku vyšší bezpečnosti se dodává kování s větším počtm IS čepů, například je každá strana okna osazena body s IS čepy - tento požadavek je ale za přípatek.

Kolik by vaše okna a dveře stály právě pro vaši stavbu? Zjistěte, za jakou cenu můžete získat vezpěčná okna a dveře zasláním online poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře společnosti Dako spol. s r.o.

zpět