DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Krása, účelnost, životnost, nízká údržba - DVA PRINCIPY

Krása, účelnost, životnost, nízká údržba - DVA PRINCIPY

Hliník je všestranný, extrémně lehký, ale nezničitelný. To ve spojení se dřevemposkytuje optimální ochranu proti vnějším vlivům, jako je vítr, déšť a UV záření. 

Dřevo-hliníkové systémy DAKO kombinují vysokou tepelnou izolaci dřeva a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Výhodná kombinace, které vydrží celý život. 


Princip č. I. dřevohliníkového okna

Běžná dřevěná okna, především typu EUROOKEN, jsou opláštěna hliníkovými profily. Opláštění se provádí po výrobě a po montáži kování, skla a zasklívacích lišt.

 

 

Princip oplášťování dřevěných oken se využívá i při renovaci, kdy zabudovaná okna se po i mnohaletém užívání opláští hliníkem.

Tato metoda je oblíbená vnapříklad ve Švýcarsku, kdy EUROOKNA jsou už i 30 - 40 let stará a zákazník bez výměny oken je efektívně zrenovuje. Obvykle s opláštěním hliníkem se vyměňuje i zasklení z důvodu podstatně lepších tepelně-izolačních vlastností současných skel, popřípadě z důvodu bezpečnosti.

 

 

 

 

 

Princip č. II. dřevohliníkového okna

Dřevěný profil je navržen a vyprofilován jako spolupůsobící prvek okna. Dřevěný profil tohoto principu dřevohliníkových oken má funkci staticky-nosnou a u většíny typů dřevohliníkových oken tepelněizolační funkci.

Do dřevěvé části oken je zabudované kování - jak v křídlové tak i v rámové části oken. Dále je součástí dřevěného profilu jedno nebo dvě těsnění rámu a křídla. Sklo je umístěno mezi dřevěnou a hliníkovou část a je tímto zároveň pevně fixováno.

Výhodou druhého principu je tepelně - izolačních  charakteristika celého profilu dřevohliníkového okna, odpadá navíc potřeba použité vnitřní zasklívací lišty. 

 

  

Připevnění hliníkového profilu

Hliníkový profil se připevňuje k dřevěnému profilu speciálními klipsnami, aby vznikla mezera mezi dřevem a hliníkem pro odvětrávání a zamezení rosného bodu. Klipsy jsou navrženy i pro  případnou budoucí výměnu zasklení.

 Pro ty, kteří hledají mimořádný sortiment, nabízíme šíroký výběr různých typů dřevohliníkových systémů, i opravdové skvosty. Okna opláštěná architektonickým bronzem dodá objekům vynikající estetiku - bronzový vzhled nastavuje nový trend v okně a fasádní konstrukci.

Nabízené profilové systémy dřevohliníkových oken společnosti Dako umožňují venkovní rustikální nebo moderní vzhled, oblíbený je také vzhled dřevěných oken.

Klik by jste za vaše okna zaplatili? Můžete to zjistit zasláním online poptávky. 

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře společnosti Dako spol. s r.o.

zpět