DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: https://www.nizkoenergeticky.cz/

Okenní klika TENTAZIONE řady MACO EMOTION

Okenní klika TENTAZIONE řady MACO EMOTION

Disponuje-li v sobě okenní klika design a funkčnost, jde o kliku TENTAZIONE. Je to nejmladší a zároveň nepřehlédnutelně jiný člen rodiny klik MACO EMOTION v sortimentu nabídky Dako. TENTAZIONE Vás bude svádět k pohledům a dotykům. 

Tato novinka Vás zaujme na první pohled: okenní klika nevyčnívá z křídla. Naopak, je perfektně zabudovaná do plochy profilu křídla. Vzhledem k lehce vystouplému okraji její kryt dokonale zakrývá hrany frézování. Klika a okenní křídlo tak splývají v jeden celek a těší oko pozorovatele.


Technické řešení

Skládací stěny s klikou TENTAZIONE jsou dokonale složené. Použití oboustranné kliky neumožňuje složit všecha křídla stěny těsně k sobě, kdy poslední křídlo je odsazené od ostatních o přečnívající kllikou.

Klika v sestavách oken do rohu je vyřešením problému. Běžné kliky neumožňují instalovat jednotivá otvítravá okna přiléhající k sobě rohem - musí se vložit distanční vložka, aby přečnívající klika nebo vliv pantů umožnilo otevření křídla okna.

Esteticky funkční

Uzavírací a otevírací mechanismus otvíravých a otvíravě-sklopných oken zůstává s použitím této kliky zcela beze změny. Lehkým tlakem na kliku se vyklopí zhruba 130 mm dlouhé a 10 mm široké těleso kliky ze zaklapnuté polohy. Pak už se klika ovládá obvyklým způsobem: otočením do vodorovné polohy okno otevírá; do svislé polohy směrem nahoru okno vyklápí. Z hlediska ochrany proti vloupání klika poskytuje stejnou ochranu jako bezpečnostní klika s blokovacím tlačítkem. Jedinečně jiný je především tvar kliky a její zapuštění přímo do křídla. Klika TENTAZIONE je k dostání s pěti různými povrchy.

Nezaměnitelná značková okna

Individualita získá nový rozměr. Naše neobvyklé kliky dodají oknům punc jedinečnosti.

Další podrobné informace rádi poskytnou obchodně-techničtí zástupci pro okna a dveře Dako spol. s r.o.

 

zpět